Internetová peněženka

Inspirujte se lekcí Petra Caloně, ve které se propojuje společenskovědní vzdělávání a používání digitálních nástrojů. Lekce je zaměřena elektronický platební systém PayPal, který v zásadě funguje podobně jako běžný bankovní účet. Lekce byla ověřena ve výuce, její součástí je tedy také reflexe.

Cílem hodiny je, aby žáci porozuměli fungování moderního elektronického bankovnictví a poznali rozdíl mezi bankovním účtem a elektronickou peněženkou. Na základě těchto znalostí žáci dokáží tyto zkušenosti ověřit na úkolech a následně využít v praxi. V lekci jsou představeny různé internetové peněženky a žáci jsou seznámeni s tím, jak tyto služby využívat. Po té už žáci mohou plnit samostatné úkoly, které se vztahují k internetové aukční sítí eBay a k nakupování na asijských webech.

Celá lekce je vám k dispozici na níže uvedeném odkazu.

cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky