Sociální stratifikace a reprodukce nerovnosti

Sociální stratifikace

Se souhlasem Katedry sociologie FSS MU Brno Vám v příloze nabízíme metodický list bc. Kláry Lang, který byl vytvořen pro posluchače semináře Jak na sociolologii, sociální antropologii a genderová studia. Metodický list si prostřednictvím hry "Sociopoli" klade za cíl přiblížit žákům problematiku nerovnosti, její reprodukce a prolínání různých znevýhodnění.

Metodický list seznamuje studenty zábavnou formou hry "Sociopoli" s problematikou sociální stratifikace. Ve třech variantách hry přibližuje tuto problematiku v oblastech vzdělávání, trh práce a kriminalita.
Jeho cílem je přiblížit studujícím problematiku nerovnosti, její reprodukce a navodit studujícím vyšší míru senzitivity pro strukturální zasazení různých osob a z něj vyplývající možné jednání jedince.

PřílohaVelikost
PDF icon Metodický list Sociální stratifikace324.1 KB
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky