Teorie nevzdělanosti

Nabízíme Vám pracovní list Mgr. Martina Krošové a Ireny Kašparové M.A., Ph.D. z Fakulty sociálních studií MU Brno, který vychází z knihy Teorie nevzdělanosti Konrada Paula Liessmannana. Materiál vznikl jako součást tříletého projektu „Schools of Equality – Rovnost začíná ve škole“ financovaného z Evropských strukturálních fondů (OP VVV) zaměřeného na rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu.

Pracovní list vychází z knihy Teorie nevzdělanosti Konrada Paula Liessmanna a jeho kritiky současné takzvané společnosti vědění, v jeho podání spíše společnosti nevědění. Praktické cvičení, které je jeho součástí, vychází z jeho příkladu vědomostní soutěže a má cíl motivovat žáky (na základě známé soutěže) k tomu, aby se sami zamysleli nad tím, jak se tvoří kritéria pro určování vědomostí a co považují dnes (v době velmi snadného dohledání jakýchkoliv informací) za důležité vědět, znát a chápat.

PřílohaVelikost
PDF icon Pracovní list226.1 KB
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky