Etické a korupční aspekty podnikání

Brodem

Pilotní vzdělávací program Etika v podnikání nabízí studentům všech typů středních škol příležitost zapojit se do studentských kurzů z oblasti etiky v podnikání prostřednictvím případových studií. Program se zaměřuje na objevování osobních hodnot a rozvíjení charakteru. Program realizuje Tomáš Fránek (Brodem, o.p.s.) ve spolupráci s Transparency International – Česká republika, o.p.s. („TI“). Doporučená věková kategorie studentů je 16 – 20 let, kurzy jsou bezplatné.

Program tvoří celkem 6 případových studií, přičemž každá škola si může zvolit téma dle aktuální potřeby (v návaznosti na probíranou látku). Každá studie je zaměřena na jeden tematický celek. Obsahem případových studií jsou eticky sporné případy doplněné praktickými příběhy z české i mezinárodní reality. Tyto příběhy jsou spolu s komiksem základem pro skupinové studentské diskuse. Doporučená hodinová dotace na jedno téma jsou 2 vyučovací hodiny. Každá škola má ovšem možnost využít více bloků pro potřeby větší skupiny studentů (např. 2 x 2 vyučovací hodiny s různými tématy).

Bližší informaceo kurzech Etické a korupční aspekty podnikání spolu s nabídkou dalších kurzů Brodem o.p.s jsou k dispozici v příloze.

PřílohaVelikost
PDF icon etika_program.pdf304.82 KB
PDF icon brodem_nabidka_vzdelavacich_programu.pdf649.54 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky