Festival svobody na školách

Nyní v listopadu si po celé republice připomínáme, že už 30 let máme svobodu. V roce 1989 byli studenti iniciátory a stáli přímo ve středu dění. Jak budou toto výročí a hodnoty svobody a demokracie reflektovat žáci a studenti dnes? Zapojte se do hlasování, na jehož organizaci se podílí Institut H21. Od 12. do 30. listopadu 2019 mohou studenti středních, ale i žáci základních škol hlasovat a vyjádřit svůj názor na otázky, vztahující se ke 30 letům svobody: Co nás všechny spojuje? Má Česko svého hrdinu? Co pro vás znamená svoboda?

Hlasování je zdarma, není verifikováno (nepotřebujete tedy zadávat ani PIN kód, ani telefonní číslo) a pro Vás ani pro školu z něj nevyplývají žádné další povinnosti. Výsledky hlasování jsou pro všechny společné a hlasující je obdrží přímo z aplikace po skončení hlasování, pokud si budou přát být informováni.

Hlasovat můžete přes tento odkaz: https://vote.d21.me/FS2019naskolach

Pod hlavičkou projektu Festival svobody na školách se spojuje více než 30 neziskových a dalších organizací, působících ve vzdělávání, aby na jednom místě a přehledně nabídly aktivity, které k výročí 30 let svobody připravily. Projekt je určen nejen středoškolským studentům a jejich učitelům po celé ČR.

Více informací o Festivalu svobody na školách najdete ZDE.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky