Literárně - politologická debata na půdě UK

debata Bone - Hilský

Současné liberální společnosti jsou v mnoha ohledech silně ovlivněny osvícením a jeho názory na lidská práva nebo sociální pokrok. To je všeobecně známé. Ovšem vliv romantismu, největšího oponenta osvícení, je už méně známý a není tak snadno vysledovatelný. Přijměte pozvání na rozpravu, kde dvě z nejvýznamnějších osobností české a anglické akademické scény analyzují politický vliv romantismu prostřednictvím jeho projevů v literatuře.

Centrum pro politickou filozofii, etiku a náboženství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Vás srdečně zve k diskusi kolem kulatého stolu

Romantismus, nacionalismus a národnost
Literární perspektivy politiky

Našimi řečníky budou

Sir Drummond Bone
(Profesor anglické literatury, Oxford)

a

Martin Hilský
(Profesor anglické literatury, Univerzita Karlova),


debatu povede

Jiří Přibáň
(Profesor práva, Cardiffská univerzita)


Místo konání: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Nám. Jana Palacha 2, Praha 1

Datum: 25. září 2017 v 17:00

Jedná se o diskusi dvou špičkových anglistů a veřejně známých osob o současných politických problémech, která bude vycházet z jejich hluboké znalosti anglické literatury a kultury. Diskuse bude tlumočena, problém s angličtinou by tedy neměl nastat. I vzhledem k tomuto faktu věříme, že je diskuze vhodná i pro středoškoláky z vyšších ročníků, kteří si mohou na vlastní kůži zažít, jak taková intelektuální debata vypadá.

PřílohaVelikost
PDF icon Pozvánka182.99 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky