Kampaň Zvol si info

Zvol si info

Studenti Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně v říjnu odstartovali kampaň Zvol si info. Cílem projektu je naučit mladé lidi ve věku 15 -19 let zásadám kritického myšlení a mediální gramotnosti.Stáhněte si plakát „Surfařův průvodce po internetu" a zapojte do kampaně i Vaši školu.

Podle našeho průzkumu, který jsme udělali před začátkem kampaně, věří např. až čtvrtina dotazovaných z cílové skupiny informacím, které sdílejí jejich kamarádi na Facebooku, aniž by je zajímal jejich původ.
Naše kampaň má několik částí. Vytvořili jsme „Surfařova průvodce po internetu”, kde vysvětlujeme základní pravidla, jak zacházet s informacemi a jak poznat ty kvalitní a oddělit je od množství plevelu, kterým může byt čtenář na internetu snadno zahlcen. Rozšíření tohoto Průvodce podporujeme kampaní na webu a na Facebooku. Zároveň však chceme informovat co možná nejvíce středních škol.

Náš plakát, který je přiložen v e-mailu, si proto můžete stáhnout v příloze a použít jako zdroj užitečných informací pro žáky Vaší školy.

Pokud naší nabídky využijete a náš plakát bude viset někde ve Vaší škole, byli byste tak ochotní, vyfotili nám jej a zaslali foto zpět na e-mailovou adresu tym@zvolsi.info ? Zároveň Vám budeme velice vděční za jakoukoli propagaci webové a facebokové stránky projektu mezi žáky.

Děkujeme!

Se srdečnými pozdravy
za tým Zvol si info

Petra Vejvodová, Ph.D.
Assistant Professor
Department of Political Science
Faculty of Social Studies
Masaryk University

PřílohaVelikost
PDF icon Plakát Zvol si info1.63 MB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky