Konference Efektivní altruismus

Pomoc druhým neznamená jen darování peněz na charity, ale například výběr sociálně zodpovědné kariéry (např. práce pro sociálně zodpovědné společnosti), politickou podporu lidských práv a principů demokracie nebo například snahu jít příkladem ostatním prostým respektováním morálních zásad, na kterých je založeno každé dlouhodobě udržitelné lidské společenství.Všechna tato témata i konkrétnější způsoby efektivní pomoci budou probírána na naší konferenci.

Dovolte, abychom vás pozvali na první českou konferenci o Efektivním Altruismu - EAGxPrague 2016. Proběhne v sobotu 10. prosince 2016 v budově Paralelní Polis (Dělnická 475/43, Praha 7) a v jejím rámci Vás čeká série přednášek od zajímavých českých i zahraničních hostů.

Kromě úvodních přednášek pro seznámení s Efektivním Altruismem se můžete těšit třeba na přednášky od mistrů sociálního podnikání. Hlavní přednášku o výběru a realizaci efektivní pomoci nejpotřebnějším obstará Alix Zwane, momentálně výkonná ředitelka Global Innovation Fund, dříve působila jako programový manažer v Nadaci Billa a Melindy Gates. K výběru kariéry s největším sociálním dopadem bude mluvit David Goldberg, zakladatel Founders Pledge (obě zmíněné organizace ročně investují a přispívají stovky milionů dolarů). Přestávky mezi přednáškami si můžete zpříjemnit cateringem (vhodným i pro vegany) a diskuzí s našimi hosty, kteří mohou poskytnout osobní rady k Vaším sociálně prospěšným projektům a nápadům nebo Vám například pomoci s výběrem kariéry.

Podrobný program s medailonky všech hostů, další informace a registraci můžete nalézt na stránkách konference www.eagxprague.org.

Přihlásit se můžete ZDE . Počet míst je omezený kapacitou sálu, proto s registrací nemeškejte - uzavírá se 26. listopadu.

Máte-li k naší konferenci libovolné dotazy nebo návrhy, neváhejte se na mne obrátit.

Těšíme se na Vás!

Za organizační tým EAGxPrague a za Spolek pro Efektivní Altruismus,
Daniel Hnyk
prague@eaglobalx.org

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!