Konference Efektivní altruismus

Pomoc druhým neznamená jen darování peněz na charity, ale například výběr sociálně zodpovědné kariéry (např. práce pro sociálně zodpovědné společnosti), politickou podporu lidských práv a principů demokracie nebo například snahu jít příkladem ostatním prostým respektováním morálních zásad, na kterých je založeno každé dlouhodobě udržitelné lidské společenství.Všechna tato témata i konkrétnější způsoby efektivní pomoci budou probírána na naší konferenci.

Dovolte, abychom vás pozvali na první českou konferenci o Efektivním Altruismu - EAGxPrague 2016. Proběhne v sobotu 10. prosince 2016 v budově Paralelní Polis (Dělnická 475/43, Praha 7) a v jejím rámci Vás čeká série přednášek od zajímavých českých i zahraničních hostů.

Kromě úvodních přednášek pro seznámení s Efektivním Altruismem se můžete těšit třeba na přednášky od mistrů sociálního podnikání. Hlavní přednášku o výběru a realizaci efektivní pomoci nejpotřebnějším obstará Alix Zwane, momentálně výkonná ředitelka Global Innovation Fund, dříve působila jako programový manažer v Nadaci Billa a Melindy Gates. K výběru kariéry s největším sociálním dopadem bude mluvit David Goldberg, zakladatel Founders Pledge (obě zmíněné organizace ročně investují a přispívají stovky milionů dolarů). Přestávky mezi přednáškami si můžete zpříjemnit cateringem (vhodným i pro vegany) a diskuzí s našimi hosty, kteří mohou poskytnout osobní rady k Vaším sociálně prospěšným projektům a nápadům nebo Vám například pomoci s výběrem kariéry.

Podrobný program s medailonky všech hostů, další informace a registraci můžete nalézt na stránkách konference www.eagxprague.org.

Přihlásit se můžete ZDE . Počet míst je omezený kapacitou sálu, proto s registrací nemeškejte - uzavírá se 26. listopadu.

Máte-li k naší konferenci libovolné dotazy nebo návrhy, neváhejte se na mne obrátit.

Těšíme se na Vás!

Za organizační tým EAGxPrague a za Spolek pro Efektivní Altruismus,
Daniel Hnyk
prague@eaglobalx.org


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky