#EPveŠkole v Českých Budějovicích

Přihlašte se na úvodní seminář projektu #EPveŠkole, který je součástí celoevropského projektu Vyslanci do škol, zaměřeného na zpestření výuky o Evropské unii – jejím smyslu, významu, činnosti institucí i možnostech pro mladé. Úvodní seminář pro pedagogy středních škol, kteří se do projektu mohou aktivně zapojit, proběhne 27. září v Českých Budějovicích.

Cílem projektu je zvýšit obecné povědomí o Evropské unii mezi mladými lidmi i pedagogy a informovat o úloze Evropského parlamentu při přijímání rozhodnutí v rámci evropského rozhodovacího procesu. Projekt je určen pro učitele, kteří se ve svých předmětech jakkoli dotýkají tématu Evropská unie a rádi by získali inspiraci, metodiku i materiály pro oživení výuky.

Projekt již probíhá v Praze, Středočeském, Jihomoravském a Olomouckém kraji. V tomto školním bychom do projektu rádi zapojili i školy z Jihočeského kraje.

Školám, pedagogům i žákům nabízíme zdarma např.:
-          úvodní informační seminář k projektu #EPveŠkole, kde se zapojené školy, pedagogové, dozvědí harmonogram a kompletní možnosti projektu;
-          účast na projektovém dni v regionech pro pedagogy i žáky včetně diskusí s poslanci Evropského parlamentu;
-          oživení výuky pomocí prezentace o Evropském parlamentu, simulační hry o rozhodování v Evropském parlamentu aj. přímo ve vašich školách;
-          metodiku a výukové materiály k tématu;
-          možnost navštívit Evropský parlament ve Štrasburku.

Účast prosím potvrzujte do 16. září na e-mailu natalie.stastna@ep.europa.eu.

Předpokládaný čas konání semináře je 9h – 14h, bližší informace k programu zašleme začátkem září.  

Účast na semináři je zdarma a budete-li potřebovat, lze po dohodě uhradit cestovní náklady dle pravidel Evropského parlamentu.

V případě jakýkoli dotazů se na nás můžete obrátit na tel. čísle 255 708 269 nebo e-mailu natalie.stastna@ep.europa.eu.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky