Představujeme vám projekt "Šikmá plocha"

Na „šikmou plochu“ se člověk může dostat, ani neví jak. Půjčí si pár tisíc, opozdí se se splátkou a najednou dluží tolik, že už to prostě nemá šanci splatit. Problémy můžou přijít, i když někdo pracuje „na černo“ a nedostane slíbený plat. A nebo když si prostě neví rady v různých úředních věcech. Kdo se chce dozvědět něco o tom, jak si sehnat práci a na nic důležitého přitom nezapomenout, jak se vyhnout problémům s dluhy, nebo jak si správně podat přihlášku na školu, je tady správně. Pokud si zkrátka nechceš v životě naběhnout, můžeš využít tuto cvičnou (internetovou) „šikmou plochu“ a nanečisto si zkusit, co všechno člověk musí řešit, když se postaví na vlastní nohy. Najdeš tady spoustu krátkých a snad i zábavných „lekcí“ rozdělených podle témat: práce, bydlení, finance, vzdělávání. Začít můžeš, kde chceš, po dokončení lekce ti „šikmá plocha“ sama nabídne, kudy jít dál. Také je ti k dispozici slovníček, kde jsou vysvětlené různé pojmy, které se při řešení různých úředních a finančních věcí vyplatí znát.

Projekt "Šikmá plocha"

Realizátor: Centrum aplikované antropologie a terénního výzkumu ZČU v Plzni (CAAT), www.caat.cz

Partner: SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o. p. s., www.tadyated.org

Donor: Nadace Vodafone ČR

Autorský tým: Tomáš Hirt, Daniel Hůle, Michaela Hirtová, Petr Poltavec, Štěpán Kabele

Grafika a programování lekcí: Petr Poltavec

Programování portálu: BinBoat, s.r.o.

Na lekcích spolupracovali: pracovní poradci organizace Člověk v tísni o. p. s., terénní pracovníci Společnosti TADY A TEĎ, o. p. s., Markéta Hajská, Zuzana Slezáková a další

Kontakt: Tomáš Hirt, tomash@ksa.zcu.cz, 774 970 375


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky