Program Dobro-druzi

Dobrodruzi

Máte kolem sebe děti a mladé lidi, které baví pomáhat? Znáte někoho, kdo pomoc potřebuje? Napadá vás, jak získat peníze pro dobrou věc?

V Nadaci Via otevíráme program Dobro-druzi, který je zaměřený na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže.

V programu podpoříme až 15 týmů dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii a čas, přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Náplní projektů mohou být různé benefiční akce například běhy, bazary, divadelní představení, koncerty apod.

Od teď až do 12. října 2016 se do programu mohou hlásit týmy – například školní třídy, oddíly, skupiny vysokoškoláků, návštěvníci nízkoprahových klubů či party kamarádů, které se pod vedením dospělého patrona (učitele, vedoucího kroužku, rodiče atd.) rozhodnou pomoci třeba osamělým seniorům, dětem z dětského domova, spolužákovi s hendikepem, místnímu útulku pro opuštěná zvířata či jinému dobročinnému účelu.

Mladí filantropové, kteří budou do programu vybráni, získají od Nadace Via metodickou, konzultační i finanční podporu. Konkrétně každý tým získá mj. bezplatnou účast na úvodním rozvojovém a vzdělávacím setkání, příspěvek 3 500 Kč na organizaci benefiční akce a zdvojnásobení celkového výtěžku beneficí do výše 15 000 Kč.

Chcete se do programu Dobro-druzi přihlásit? Pokračujte na www.nadacevia.cz/dobro-druzi

Zajímá vás, kdo byli účastníci minulého ročníku a jak a kde pomáhali? Seznamte se s nimi a jejich benefičními projekty ZDE.

Chcete šířit informaci o Dobro-druzích s těmi, které by program mohl zajímat? Staňte se fanoušky Dobro-druhů na Facebooku a sdílejte příspěvek k vyhlášení.

Děkujeme, že nám pomůžete šířit informaci o Dobro-druzích mezi dětmi a mladými lidmi!

Na všechny nové Dobro-druhy se těší,
Jarmila a Lucie z Nadace Via

Jarmila Cihlářová, jarmila.cihlarova@nadacevia.cz, 734 257 140
Lucie Voláková, lucie.volakova@nadacevia.cz, 777 221 643
 


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky