Seminář filmové výchovy a autorského práva

Společnost NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Asociací pro filmovou a audiovizuální výchovu pořádá v Praze a Plzni kurzy filmové výchovy a autorského práva pro pedagogy zaměřené na téma Právnické aspekty práce s audiovizuálními díly ve školním prostředí.

Seminář se snaží svým zaměřením reagovat na nedostatečné povědomí učitelů a právních aspektech práce s audiovizuálními díly ve školním prostředí. Jedná se zejména o otázky legálního využití filmů pro vzdělávací účely v teoretické výuce v rámci různých předmětů, školních projekcí, přehlídek a festivalů. Seminář se zaměří na legální způsoby distribuce filmů do škol a využití filmových ukázek ve výuce. Dále se zaměří také na praktickou tvorbu audiovizuálních děl žáky, využívání již existujících děl v dětské tvorbě (hudební doprovod dětských filmů apod.), a na otázky nakládání s výtvory žáků, jejich publikování a další zpracování. Úvodní část semináře zasadí tuto problematiku do kontextu autorského práva a také se pokusí odpovědět na nejčastější otázky a příklady z praxe, které učitele trápí a se kterými si neví rady. Druhá část semináře pak nabídne možnost prakticky si vyzkoušet konkrétní postupy přípravy audiovizuálních ukázek pro výuku a základní práci v editačních programech. Součástí druhého dne semináře bude také dílna zvukové postprodukce audiovizuálních děl.

Termíny a místa konání: 30. listopadu v 10:00 až 1. 12. v 16:00, kulturní prostor Moving Station (Koperníkova 56, Plzeň)

                                       7. – 8. prosince 2019, so 10 – 17 hod., ne 9 – 16 hod., Aeroškola (Jirečkova 8, Praha 7)

Lektoři: Linda Arbanová, Ivan David, Vojtěch Dvořák, Aleš Paroulek
Kurzovné: 1600 Kč bez ubytování. Ubytování můžeme po předchozí domluvě zprostředkovat.
 

Seminář je akreditovaný MŠMT v rámci DVPP. Účastníci obdrží osvědčení.

Maximální počet účastníků je 20 osob.

Více informací naleznete ZDE.

Kurz si rezervujete vyplněním online formuláře na adrese: bit.ly/prihlaskaFAV

Pro další informace se obracejte na Jiřího Forejta: forejt@nipos.cz, tel.: 723 744 883.

Přihlášky přijímáme do naplnění kapacit.

PřílohaVelikost
PDF icon Informační leták154.5 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky