Projekt Start the Change

Mezinárodní projekt Start the Change, nabízí nové příležitosti pro učitele ZŠ, SŠ a VOŠ, kteří mají chuť něco dělat na podporu lidských práv a napomoci k zapojení studentů do aktivního občanského života. Nezáleží, zda jako učitel máte k dispozici jen pár hodin výuky týdně, nebo celý specializovaný seminář. Klíčovými tématy projektu jsou lidská práva, migrace a cíle udržitelného rozvoje. Projektu se účastní organizace z 15 zemí Evropy a Amnesty International. ČR je jedna z nich.

CO VÁM PROJEKT PŘINESE?
Prestiž – spolupráci s největším lidskoprávním hnutím na světě.
Seberozvoj – naučíte se a vyzkoušíte si inovativní výukové metody.
Stanete se součástí sítě aktivních učitelů.
Pomůžete společně s vašimi studenty změnit svět k lepšímu – studenti nám na workshopech říkají, že mají chuť se angažovat v podpoře lidských práv.

A CO PROJEKT PŘINESE VAŠIM STUDENTŮM?
Empatii vůči problémům jiných, bourání předsudků, hromadu nových zkušeností, zajímavá osobní setkání s lidmi z řad různých menšin, včetně uprchlíků a migrantů, spolupráci s nimi na různých aktivitách a také pomoc skrze učení službou.
Ty nejaktivnější čeká mezinárodní setkání, takže možnost podívat do světa a získat třeba i nové kamarády.

CHCETE SE ZAPOJIT?
Více informací o projektu včetně přihlašovacího formuláře naleznete na stránkách projektu www.startthechange.info. Nezmeškáte tak možnost zúčastnit se semináře pro pedagogy, kde finanční náklady spojené s vaší účastní jsou hrazeny z projektu.
Zapojení školy i intenzita spolupráce záleží na individuální domluvě. Pro nově zapojené školy nabízíme rozšířenou Živou knihovnu Start the Change!, která navazuje na úspěšný vzdělávací projekt živých knihoven zaměřených na prevenci diskriminace, rasismu, xenofobie a extremismu. V rámci živé knihovny si studenti ve skupinkách místo knih mohou půjčit osoby se zajímavým životním příběhem a zeptat se jich na cokoli je zajímá. Jde o otevřený dialog, kde vzniká prostor pro přímou konfrontaci svých vlastních postojů. V rozšířené verzi následuje analýza potřeb daných skupin či menšin – je to Živá knihovna s aktivistickým bonusem, během kterého se může vymyslet další aktivita či spolupráce s danou Živou knížkou, nebo se studenti mohou jen inspirovat do budoucna a zjistit, jaké problémy jsou v jejich okolí a jak je možné je řešit.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky