Kurz finanční gramotnosti

Instititut ekonomického vzdělávání nabízí další z kurzů DVPP pro pedagogy středních škol. Kurzy lze financovat skrze Šablony MŠMT pro střední školy.

Kurz Finanční gramotnost proběhne 13. listopadu v Praze.

Kurz představí inovativní a praktické přístupy k výuce finanční gramotnosti na SŠ. Stěžejními tématy kurzu jsou kryptoměny a úroky.
Lektor zodpoví palčivé otázky ohledně současnosti a budoucnosti kryptoměn nejen v České republice, ale i ve světě. Kurz umožní nahlédnout do útrob blockchainu a vysvětlí, proč a jak jsou limitovaná jeho využití.
Lektor vás pomocí praktických příkladů provede problematikou úroků. Cílem kurzu je představit příklady, na kterých je možné poodkrýt praktiky úvěrových společností tak, aby byly srozumitelné pro středoškolské studenty i bez dalších finančních znalostí. Kurz také představí nejčastější cesty do dluhových pastí, které v současné době postihují necelou desetinu populace v České republice.

Kurzem Vás provede Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky