Seminář Labyrint migrace

Ocitáme se v záplavě zpráv o migraci. Které z nich jsou relevantní a které nikoliv? Jak se v dnes tak diskutovaném tématu zorientovat a vnést ho do školních lavic? Přihlaste se do našeho dvoudenního kurzu, který prohloubí vaše znalosti o problematice migrace a který vám nabídne tipy, jak s tímto tématem pracovat ve výuce. Budeme se věnovat příčinám a důsledkům migrace, souvislosti mezi globalizací a novodobou migrací, identitou migrantů. Jaké to vlastně je, být migrantem v České republice? Jak vnímáme druhé? Kurz je akreditován MŠMT ČR v rozsahu 16 vyučovacích hodin a pořádá jej program Varianty. Kurz je určen pro učitele základních a středních škol. Přihlásit se je možné do 16. 11. vyplněním formuláře.

Kurz se koná 20. – 21. 11. 2015, začíná se v pátek v 9 hodin, končí se v sobotu ve 14 hodin. Seminář se uskuteční ve Školském zařízení Lipka, Kamenná 20, 639 00 Brno.

Kurz je zdarma, ubytování a stravování je hrazeno z prostředků MZV ČR v rámci Programu zahraniční a rozvojové spolupráce. Účastníci si z vlastních zdrojů hradí pouze dopravu na seminář.

PřílohaVelikost
PDF icon letak_labyrint_final.pdf558.66 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!