Seminář Labyrint migrace

Ocitáme se v záplavě zpráv o migraci. Které z nich jsou relevantní a které nikoliv? Jak se v dnes tak diskutovaném tématu zorientovat a vnést ho do školních lavic? Přihlaste se do našeho dvoudenního kurzu, který prohloubí vaše znalosti o problematice migrace a který vám nabídne tipy, jak s tímto tématem pracovat ve výuce. Budeme se věnovat příčinám a důsledkům migrace, souvislosti mezi globalizací a novodobou migrací, identitou migrantů. Jaké to vlastně je, být migrantem v České republice? Jak vnímáme druhé? Kurz je akreditován MŠMT ČR v rozsahu 16 vyučovacích hodin a pořádá jej program Varianty. Kurz je určen pro učitele základních a středních škol. Přihlásit se je možné do 16. 11. vyplněním formuláře.

Kurz se koná 20. – 21. 11. 2015, začíná se v pátek v 9 hodin, končí se v sobotu ve 14 hodin. Seminář se uskuteční ve Školském zařízení Lipka, Kamenná 20, 639 00 Brno.

Kurz je zdarma, ubytování a stravování je hrazeno z prostředků MZV ČR v rámci Programu zahraniční a rozvojové spolupráce. Účastníci si z vlastních zdrojů hradí pouze dopravu na seminář.

PřílohaVelikost
PDF icon letak_labyrint_final.pdf558.66 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky