Seminář pro učitele od Amnesty International

Vedete své studenty ke kritickému myšlení a aktivnímu občanství? Zajímá vás, jak pojmout téma migrace a cílů udržitelného rozvoje ve výuce? Rádi byste se dozvěděli, jak ve škole využívat inovativní vzdělávací metody? Jak využít vyprávění příběhů? Mohou studenti sami naplánovat akci na základě analýzy potřeb a pomoci tak lidem ve svém okolí? Jak lze efektivně využít vrstevníky ve vzdělávacím procesu? Jak zaujmout studenty novými technologiemi ve výuce? Odpovědi na otázky nabízí storytelling, Učení službou, vrstevnické vzdělávání a Digitální a informační technologie.

Představíme vám čtyři inovativní metodické přístupy, které můžete využít při začleňování témat jako je migrace, cíle udržitelného rozvoje, diskriminace, stereotypy, rasismus či xenofobie do výuky. Nebudou chybět ani příklady dobré praxe, metodické listy s konkrétními aktivitami do výuky a sdílení zkušeností.

KDY: čtvrtek 30. srpna 2018, 10:00 - 18:00 hodin

KDE: Kodaňská 1441/46, Praha - Vršovice

Seminář je ZDARMA! Můžeme proplatit i cestovné

FB událost: https://www.facebook.com/events/1350029668461802/

JAK SE PŘIHLÁSIT? ► ZDE

Pro více informací, kontaktujte Martinu Neradovou: martina.neradova@amnesty.cz, +420 601 338 712

Amnesty International je mezinárodním hnutím více než 9 milionů členů, podporovatelů a aktivistů se zastoupením ve více než 150 zemích světa, kteří usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Cílem Amnesty je, aby každý jedinec mohl svobodně užívat všech lidských práv zakotvených ve Všeobecné deklaraci lidských práv a dalších mezinárodních dokumentech. Amnesty je organizace nezávislá na vládách, politických ideologiích, ekonomických zájmech či náboženstvích. Finanční podporu získává především od svých členů a podporovatelů. Více na amnesty.cz/vzdelavani


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky