100 let české demokracie „Česká demokracie 2.0. – občanské vzdělávání“

Milé a milí občankáři! Srdečně Vás zveme na seminář na téma "Česká demokracie 2.0. - občanské vzdělávání", který proběhne ve čtvrtek 4. června od 10:30 do 13:30 hodin v místnosti Státní akta v Poslanecké sněmovně PČR, Sněmovní 4, Praha 1.

Seminář pořádá předseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček, předseda výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Jiří Zlatuška, předseda klubu KDU-ČSL Jiří Mihola, místopředsedkyně výboru pro evropské záležitosti Helena Langšádlová a místopředseda výboru pro evropské záležitosti Petr Fiala ve spolupráci s Centrem občanského vzdělávání a Konrad-Adenauer-Stiftung.  

Na semináři bude představen nový výzkum "Občanská angažovanost 2015", který jako první svého druhu v ČR mapuje veřejně prospěšné aktivity Čechů a Češek ve volném čase. Dále bude na semináři představen projekt "100 let české demokracie", který ukazuje různé možnosti občanského vzdělávání v České republice. O výsledcích průzkumu i možnostech rozvoje občanského vzdělávání v České republice budou na semináři diskutovat:

Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Martina Berdychová, místopředsedkyně  výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj
Helena Langšádlová, místopředsedkyně výboru pro evropské záležitosti
Radim Holeček, člen petičního výboru
Jiří Mihola, předseda klubu KDU-ČSL
Ondřej Matějka, Centrum občanského vzdělávání
Jan Krajhanzl, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
Ondřej Horák, Centrum občanského vzdělávání

Prosím, registrujte se na seminář do 30. května na http://1url.cz/kXWC


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky