Dokumentární divadlo pro školy v pražském Divadle Archa

Představujeme vám projekt dokumentárního divadla Vadí-nevadí.cz, který vznikal ve spolupráci s romskými a českými obyvateli Kostelce nad Orlicí a s dvojicí běloruských uprchlíků, kteří žili v tamním uprchlickém táboře. Představení se setkalo s velkým ohlasem ze strany veřejnosti, odborníků i mezi studenty a je zajímavé pro rozšíření výuky ZSV svými přesahovými tématy - odlišnost, život na malém městě, uprchlický tábor, romská komunita a mnohá další. Po představení následuje diskuze s tvůrci a protagonisty, aktuálně se připravují pracovní listy.

Aktuální termíny pro školy: 9. března a 13. dubna 2015 10:00


V rámci vzdělávacího programu Archa školám divadlo organizuje také komentované prohlídky a tematické dílny ke zhlédnutým představením. Pro více informací a rezervace termínů  tereza.macova@archatheatre.cz

Další informace: www.divadloarcha.cz a www.vadi-nevadi.cz

Na webu www.vadi-nevadi.cz je nyní dostupný videodokument o představení. Nabízíme jej ke zhlédnutí ZDE nebo níže pod obrázky.

Obrázky: 
YouTube video: 
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky