Proč se finančně vzdělávat?

Ministerstvo financí spustilo nový portálový rozcestník věnující se problematice finanční gramotnosti a finančnímu vzdělávání. Najdete jej pod názvem Proč se finančně vzdělávat? na adrese www.psfv.cz.

Portál nabízí přehledné a ověřené informace z finančního světa. Stránky můžeme doporučit učitelům základních i středních škol, ale také jejich žákům. Na portále je možné najít objasnění mnohých pojmů i procesů (např. rozpočet, oddlužení, spotřebitelský úvěr). Velmi užitečné jsou sekce TIPY A NÁVODY, UŽITEČNÉ ODKAZY nebo PRO ODBORNÍKY, kde je možné nalézt rubriku s názvem KDE SE VZDĚLAT? Pro všechny občany pak mohou být pomocníkem informace v záložce POMOHOU VÁM, kde lze podle regionů vyhledat instituce, které nabízejí pomoc ve finančním světě a především v oblasti rodinných financí.

RVP Digifolio Finanční gramotnost. Metodický portál RVP [online]. 2014 [cit. 2015-01-29]. Dostupné z: http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=2939

cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!