Proč se finančně vzdělávat?

Ministerstvo financí spustilo nový portálový rozcestník věnující se problematice finanční gramotnosti a finančnímu vzdělávání. Najdete jej pod názvem Proč se finančně vzdělávat? na adrese www.psfv.cz.

Portál nabízí přehledné a ověřené informace z finančního světa. Stránky můžeme doporučit učitelům základních i středních škol, ale také jejich žákům. Na portále je možné najít objasnění mnohých pojmů i procesů (např. rozpočet, oddlužení, spotřebitelský úvěr). Velmi užitečné jsou sekce TIPY A NÁVODY, UŽITEČNÉ ODKAZY nebo PRO ODBORNÍKY, kde je možné nalézt rubriku s názvem KDE SE VZDĚLAT? Pro všechny občany pak mohou být pomocníkem informace v záložce POMOHOU VÁM, kde lze podle regionů vyhledat instituce, které nabízejí pomoc ve finančním světě a především v oblasti rodinných financí.

RVP Digifolio Finanční gramotnost. Metodický portál RVP [online]. 2014 [cit. 2015-01-29]. Dostupné z: http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=2939

cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky