Jak na volby?

Jak na volby?

Jak na Volby? Volby do Poslanecké sněmovny jsou za rohem! Leckdo vyplňuje volební kalkulačky a řeší, koho volit. Pro učitele (ale i další vzdělavatele) jsou volby i něčím jiným než rozhodováním, koho si vybrat. Jsou příležitostí k posilování demokratické kultury ve škole. Přemýšleli jste, jak téma voleb uchopit v hodinách?

Centrum občanského vzdělávání připravilo na svém metodickém portálu Výchova k občanství volební speciál plný inspirace! Vychází při tom z metodického materiálu Politika do školy patří, který se zabývá tím, proč je žádoucí o politických tématech ve výuce mluvit. Vybírat můžete ze tří kategorií:


LEKCE

- klasické lekce, pro rychlou orientaci nově shromážděné do kompaktního přehledu a obohacené o související lekce z dalších zdrojů

- přehled lekcí nabízí jak klasiky z archivu COVu, tak i novinky: aktivity z dílny dalších organizací, iniciativ či filmy s lekcemi!


ROZHODOVÁNÍ

-podklady a nástroje, které pomohou v orientaci mezi kandidáty, včetně tipů na aktivity posilující kritické myšlení

- od hlubších souvislostí volebních kalkulaček k vědomému sledování předvolebních debat!


INSPIRACE

- další inspirace a tipy k hlubšímu zkoumání souvislostí a aktivnějšímu zapojení

- Věděli jste, že máme od letoška nová pravidla pro financování voleb? Přispějte se studenty k férovější kampani nebo uspořádejte volby vlastní!

     

Máte v souvislosti s volbami další plány, které by mohly být inspirací pro ostatní? Napište je na e-mail info@obcanskevzdelavani.cz. Rádi zvážíme jejich zařazení do přehledu.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky