Letní akademii Discover pro středoškoláky

Přepošlete svým studentům zajímavou nabídku.

Discover je neziskový vzdělávací projekt, který ve střední Evropě nemá obdoby. Podpora aktivního sebevzdělávání, myšlení a diskuze, ale i tolerance a pozitivní mezilidské vztahy jsou stěžejními hodnotami pro Discover.

Discover jako unikátní vzdělávací projekt se každoročně koná ve slovenském Podskalie. Zde se na dvou týdenních turnusech sejde stovka motivovaných středoškoláků z České republiky i Slovenska spolu s desítkami lektorů z obou zemí, kteří studovali či studují na prestižních univerzitách a působí po celém světě. Studenti mají na výběr ze široké škály kurzů a workshopů – od trestního práva, literatury, historie, přes výtvarnou tvorbu i kvantovou fyziku, po experimentální ekonomii. Discover je organizován Slovenskou debatní asociací jako zcela neziskový projekt, tudíž i všichni lektoři a organizátoři působí jako dobrovolníci. Více informací se o nás můžete dozvědět na webu discover.sda.sk z nebo v článcích publikovaných v týdeníku Respekt či na internetovém portálu deníku Hospodářské noviny.

9 z 10 absolventů Discoveru uvedlo, že tento projekt ovlivnil jejich plány do budoucna. Z toho důvodu je naším cílem pro již šestý ročník, aby se o možnosti zúčastnit se dozvědělo co nejvíce studentů.

Studenti se mohou přihlásit ZDE
 

Obrázky: 
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!