Lípy republiky

Lípy republiky

V rámci celonárodních oslav 100. výročí vzniku republiky jsme se pustili do mapování jubilejních stromů, které připomínají důležité momenty naší historie.
Jde o lípy republiky, které byly vysazeny na počest výročí vzniku Československé, ale i České republiky či dřeviny, které připomínají naši národní svobodu a demokracii. Nejsou-li tyto dřeviny řádně označeny, tak jejich poselství zaniká a mizí. Připravujeme se tím o živé svědky naší minulosti.

Využijte přiložený metodický list, přidejte se spolu s žáky k pátrání po stromech republiky a společně je uchraňme pro další generace.

K této příležitosti byl založen web Lípy republiky – www.lipyrepubliky.cz, který je nositelem celorepublikové databáze stromů republiky.
Znáte nějakou lípu republiky? Svá zjištění můžete vkládat přímo na web či dejte prosím vědět na email info@lipyrepubliky.cz.

Doporučení jak postupovat při přípravách jubilejní výsadby a návody na hledání stromů republiky rovněž naleznete na webu www.lipyrepubliky.cz.

V příloze naleznete též tiskovou zprávu - Zaniklá poselství lip republiky objevuje skupina odborníků, a především metodický list  - Zapojení žáků a studentů do celonárodní oslav v rámci projektu Lípy republiky.

Projekt je realizován skupinou nadšenců ve spolupráci s dalšími partnery.

Děkujeme za vaši ochotu a těšíme se na spolupráci.

Za projektový tým
Aleš Rudl
projekt Lípy republiky, tel. 606 754 391
www.lipyrepubliky.cz
fb.com/Lipyrepubliky

PřílohaVelikost
PDF icon Metodický list947.76 KB
Microsoft Office document icon Tisková zpráva466 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky