Mapování společenských stereotypů v DOXu

Co nám umožňují naše stereotypy? A v čem nás omezují? K čemu vedou předsudky a jaká může být role pedagogů nejen s ohledem na stále větší polarizaci české společnosti? Žijeme v době, v níž se projevy nenávisti stávají běžnou součástí našich životů. Je to rovněž doba testující naši schopnost solidarity. Navštivte workshop pro pedagogy 2. stupně ZŠ a SŠ k výstavě VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH.

Výstava VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH dává možnost nahlédnout běžnou každodennost a problémy z jiné perspektivy. Autor koncepce, umělec a designér Erik Kessels, vytvořil interaktivní instalaci, která proměňuje prostor galerie na tělocvičnu. Čeká vás rozcvička, která člověka přinutí zabývat se velkými problémy dnešního světa. V téhle tělocvičně je totiž nemůžete ignorovat. Pomůže to nabourat naše stereotypy?

Zúčastněte se Mapování společenských stereotypů VII. 29. 11. 2018 od 09:00 do 15:00 v DOXu.

Podrobnější informace o programu naleznete ZDE.

Účastníci workshopu obdrží certifikát centra DOX o účasti na pedagogickém workshopu.
Vhodné zejména pro výuku OV/ZSV, VV, D, ČJ (2. stupeň ZŠ a SŠ).
Vstupné: ZDARMA
Rezervace nutná na adrese: jiri@dox.cz

Více informací o akci:

Jiří Raiterman
jiri@dox.cz
295 568 104


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky