Navštivte se třídou výukový program v Evropském domě!

Výokové programy v Evropském domě

Navštivte se třídou Evropský dům v rámci školního výletu či exkurze, svým studentům tím dáte víc než pouhé znalosti faktů o Evropské unii. A pokud se do Prahy zrovna nechstáte, využijte alespoň na dálku některý z výukových materiálů nebo on-line modulů o Evropské unii, které vzdělávací potrál Evropského domu nabízí.

Evropský dům v Praze každoročně pořádá několik výukových akcí s tematikou Evropské unie pro žák a studenty. Představíte jim originální nástroj, díky němuž budou vždy u zdroje aktuálních informací týkajících se příležitostí ke studiu, stáží i práci v EU. V letošním školním roce jsou v nabídce tyto vzdělávací programy:

1. Interaktivní přednáška "Studentem v EU" - cílová skupina: studenti středních a vyšších odborných škol

2. Zábavně-naučný seminář "Ekonomické aspekty členství ČR v EU" - cílová skupina: studenti středních a vyšších odborných škol (ekonomického zaměření)

3. Výukový modul spojený s filmem "Referát o Unii" - cílová skupina: žáci 2. stupně ZŠ, poslední ročník 1. stupně ZŠ

Délka trvání všech nabízených programů je 90 - 120 minut a všechny jsou pořádány ZDARMA.

Více informací o jednotlivých seminářích naleznete ZDE.

Kromě informací o vzdělávacích programech nabízí vzdělávací portál Evropského domu ještě celou řadu dalších zajímavých informací použitelných ve výuce tématu Evropská unie, včetně samotných výukových materiálů a on-line modulů. Moduly slouží především pro výuky ekonomických a humanitních předmětů na SŠ a VOŠ, obsahují různé interaktivní materiály, videa, skupinové úkoly, hry, apod.
Přehled materiálů pro nejmladší žáky
Přehled materiálů pro starší žáky a studenty
Výukové moduly

 


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky