Po stopách brněnské židovské komunity

S příchodem jara nastává čas pro vzdělávací exkurze. Udělejte si výlet například do Brna. Brněnská pobočka Židovského muzea v Praze tam pro žáky základních a středních škol připravila celodenní program v podobě komentovaných prohlídek městem "Po stopách brněnské židovské komunity."
 

Poznejte památky, které v Brně nesou stopy historie židovské komunity žijící v tomto městě (židovský hřbitov, realizace staveb slavných židovských architektů v centru města, místa bývalých synagog, památníky, aj.). Zaměřují se na ně lektorem vedené a komentované procházky městem (cena programu závisí na jeho délce 40/80 Kč za žáka, pedagogický doprovod zdrama). Více informací naleznete na stránkách Židovského muzea v Praze, na přiloženém letáku nebo nás neváhejte kontaktovat přímo.

Druhá pozvánka se týká prohlídky brněnské synagogy Agudas Achim, která je opět po "zimním spánku" přístupná pro předem objednané skupiny (cena 40 Kč za žáka, pedagogický doprovod zdarma). Svoji návštěvu můžete domluvit na níže uvedeném kontaktu.

Krásné jarní dny Vám přejeme z brněnské pobočky Židovského muzea v Praze!

Mgr. Táňa Klementová

Židovské muzeum v Praze
Oddělení pro vzdělávání a kulturu - pobočka Brno
Tř. kpt. Jaroše 3, 602 00 Brno
+420 544 509 652
+420 739 292 424

PřílohaVelikost
PDF icon Po stopách brněnské židovské komunity303.62 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky