Projekt ConsumerClassroom

Consumer Classroom je komunitní webová stránka nabízející rozsáhlou knihovnu zdrojů pro výuku spotřebitelů z celé EU. Učitelé zde naleznou interaktivní výukové nástroje a další možnosti pro spolupráci jak s jinými pedagogy, tak se svými studenty. Webová stránka Consumer Classroom si klade za cíl podpořit výuku spotřebitelů a zejména podpořit její rozvoj v evropských středních školách. Jde o mnohojazyčnou celoevropskou webovou stránku financovanou Evropskou komisí.

Projekt ConsumerClassroom představuje webovou platformu, která byla zřízena Evropskou komisí pro učitele, aby mohli získávat, vytvářet a sdílet informace týkající se spotřebitelského vzdělávání. Spotřebitelská gramotnost je zde vnímána v nejšiřsím možném smyslu a zahrnuje spotřebitelsko-právní, finanční, občanskou, informační či mediální složku. Na portálu jsou pro učitele k dispozici nejrůznější zdroje pro výuku od metodických listů před blogy odborníků po příručky ke konrétním tématům. Učitel má na potálu možnost vytvářet interaktivní lekce, prezentace, kvízy a v online prostředí je rovnou sdílet se žákem nebo se svými kolegy.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky