Projekt EuropaSecura

V letošním roce bude spouštěn již 13. ročník unikátního projektu EuropaSecura – soutěž pro střední školy. Projekt se těší velké oblibě, jak mezi pedagogy, tak hlavně mezi studenty, a je velice přínosným doplňkem k formálnímu studiu v mnoha oblastech. EuropaSecura je jedinečná několikakolová soutěž pro studenty SŠ, se zájmem o evropskou integraci, mezinárodní a bezpečnostní politiku s důrazem na Českou republiku.

Rádi bychom Vás tímto požádali o propagaci této soutěže na škole, a především o informování studentů, že se již nyní mohou přihlašovat v tříčlenných týmech. Jelikož se studenti mohou soutěže účastnit bez dalšího zapojení školy, je pro nás Vaše pomoc v této fázi velice důležitá a předem Vám za ni děkujeme.

Soutěž se také těší mediální pozornosti, je tak vhodným prostředkem k prezentaci Vaší školy. Úspěšné týmy jsou tou nejlepší vizitkou školy.

Registrace poběží do 9. března 2020 na webu soutěže, kde najdete detailní informace o soutěži EuropaSecura (popis soutěže najdete na konci emailu). Počet tříčlenných týmů z jedné školy není omezen a pedagogický dozor není pro účely soutěže nutný. Týmy nemusí být nutně složeny ze studentů jedné školy, ale všichni členové musí být studenti středních škol. V rámci soutěže jsme schopni pokrýt cestovní náklady studentů, soutěžící nebo jejich školy nemají s účastí žádné náklady.

Studenti mohou v registraci vyplnit jméno osoby (tedy i vás nebo jméno Vašich pedagogů), která je o projektu EuropaSecura informovala, a tři osoby, díky kterým se do soutěže přihlásí nejvíce aktivních týmů, získají poukazy na média a elektroniku v hodnotě 2500, 1500 a 1000 Kč.
 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Předem Vám děkujeme za sdílení informací o soutěži mezi studenty.

Martin Vokálek a Andrea Kyselá
Koordinátoři projektu
Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 1
Praha 1, 110 00
www.EuropaSecura.cz
+420 212 246 552

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!