Projekt EuropaSecura

V letošním roce bude spouštěn již 14. ročník unikátního vzdělávacího projektu EuropaSecura – soutěž pro střední školy. Projekt se těší velké oblibě, jak mezi pedagogy, tak hlavně mezi studenty, a je velice přínosným doplňkem k formálnímu studiu v mnoha oblastech. EuropaSecura je jedinečná několikakolová soutěž pro studenty SŠ, se zájmem o evropskou integraci, mezinárodní a bezpečnostní politiku s důrazem na Českou republiku.

Rádi bychom Vás tímto požádali o propagaci této soutěže na škole, a především o informování studentů, že se již nyní mohou přihlašovat v tříčlenných týmech. Jelikož se studenti mohou soutěže účastnit bez dalšího zapojení školy, je pro nás Vaše pomoc v této fázi velice důležitá a předem Vám za ni děkujeme.

Soutěž se také těší mediální pozornosti, je tak vhodným prostředkem k prezentaci Vaší školy. Úspěšné týmy jsou tou nejlepší vizitkou školy.

Registrace poběží do 8. března 2021 na webu soutěže, kde najdete detailní informace o soutěži EuropaSecura (popis soutěže najdete na konci emailu). Počet tříčlenných týmů z jedné školy není omezen a pedagogický dozor není pro účely soutěže nutný. Týmy nemusí být nutně složeny ze studentů jedné školy, ale všichni členové musí být studenti středních škol. V rámci soutěže jsme schopni pokrýt cestovní náklady studentů, soutěžící nebo jejich školy nemají s účastí žádné náklady.

Studenti mohou v registraci vyplnit jméno osoby (tedy i vás nebo jméno Vašich pedagogů), která je o projektu EuropaSecura informovala, a tři osoby, díky kterým se do soutěže přihlásí nejvíce aktivních týmů, získají poukazy na média a elektroniku v hodnotě 2500, 1500 a 1000 Kč.
 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Předem Vám děkujeme za sdílení informací o soutěži mezi studenty.

Martin Vokálek a Andrea Kyselá
Koordinátoři projektu
Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 1
Praha 1, 110 00
www.EuropaSecura.cz
+420 212 246 552

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky