Seminář pro učitele občanské nauky – Evropská unie po Brexitu

EU po Brexitu

Ve spolupráci se slovenskými partnery z Centra pre európsku politiku připravuje obecně prospěšná společnost EUTIS již třetí česko-slovenský seminář pro učitele společenských věd ze všech typů středních škol. Věnován bude aktuálnímu vývoji v Evropské unii, která prochází v posledních dvou letech nejsložitějším obdobím své existence v souvislosti se zotavováním se z dluhové krize, stejně jako migrační krizí a Brexitem.

Seminář se bude konat od úterý 22. listopadu (podvečer) do pátku 25. listopadu 2016 (dopoledne) v Brně.

Součástí programu budou přednášky odborníků v oblasti evropské integrace a efektivních metod, které můžete následně ve Vaší výuce využít. Cílem semináře je představit příklady dobré praxe a přispět tak ke zvýšení kvality vzdělávání o Evropské unii a o aktivním občanství jako takovém. Dalším cílem je pak vytvoření sítě českých a slovenských učitelů základů společenských věd, kteří budou dlouhodoběji spolupracovat a budou si vyměňovat své zkušenosti.

Účast učitele je spojena pouze s účastnickým poplatkem 300 Kč, který bude vybírán na začátku semináře. Ze strany organizátorů bude plně hrazeno cestovné, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu Continental, plná penze a návštěva vily Tugendhat, která program akce doplňuje.

Účastníci budou vybírání dle jejich motivace pro účast na semináři v souvislosti s aktuální situací v Evropské unii a vnímáním této situace jejich studenty. Zájemce z České republiky prosíme o vyplnění elektronického přihlašovacího formuláře.

Další informace naleznete v přiložené pozvánce.

Informace o loňském semináři si můžete přečíst zde

Těšíme se na viděnou v Brně!

Kontaktní osoba: Michael Murad; michael.murad@eutis.cz

PřílohaVelikost
PDF icon Pozvánka422.29 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky