Dnešní finanční svět

Předkládáme Vám další z řady užitečných publikací, které se zabývají objasňováním pojmů z oblasti finanční gramotnosti a jsou volně dostupné na internetu. V publikaci Dnešní finanční svět naleznou řadu užitečných i zajímavých informací nejen učitelé.

Brožura Dnešní finanční svět vznikla za podpory České spořitelny a klade si za cíl srozumitelnou formou objasnit základní témata z oblasti financí a bankovnictví. Konkrétně a s dopomocí obrázků a grafů zpracovává např. pojmy peníze, banky, pojištění, hotovostní či bezhotovostní styk, ale řeší také problematiku hospodaření domácnosti nebo práv spotřebitele.

Předložené informace mohou pomoci zorientovat se ve světě financí Vám i Vašim žákům. Obrázky, grafy, ale i řada zajímavostí pomohou oživit výuku tohoto tématu.

cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky