Peníze

Znamení a rituály: Peníze

Dokumentární cyklus České televize Znamení a rituály přináší další díl s názvem Peníze. Toto třináctiminutové video lze volně použít ve výuce jako doplňkový materiál. Problematika peněz je zde zajímavou formou zpracována z pohledu psychologického, náboženského a ekonomického. Dozvíte se o vývoji peněz z různých aspektů.

Peníze mají nad námi často magickou moc, ač samy o sobě jsou jen chytře potištěnými papíry, kousky neškodné slitiny či dokonce zcela virtuální realitou. Dlouhá léta žilo lidstvo bez nich, ale když vstoupily do každodenního života společnosti, staly se nejrozšířenějším symbolem prestiže a moci. Odkud vlastně pramení ta magie? Čím si peníze zaslouží tak velikou pozornost? O tom a mnohém jiném v dalším dílu cyklu Znamení a rituály.

Česká televize: iVysílání. Znamení a rituály: Peníze [online]. [cit. 2014-07-25]. Dostupné z: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123441000-znameni-a-ritualy/208562212000025

V příloze naleznete taktéž výukové materiály týkající se tohoto tématu. Jedná se o powerpointovou prezentaci a pracovní list, obojí dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz. Učitel může po zhlédnutí motivačního videa vyložit látku pomocí této prezentace, která se zabývá historií a funkcemi peněz, mincemi, bankovkami apod. S pomocí pracovního listu si pak studenti probírané učivo zopakují.

Prezentace a pracovní list: MEDUNOVÁ, Lenka. Peníze. Metodický portál : Digitální učební materiály [online]. 10. 09. 2009, [cit. 2015-01-28]. Dostupný z WWW: <http://dum.rvp.cz/materialy/penize-2.html>. ISSN 1802-4785.

PřílohaVelikost
Office presentation icon penize_1.ppt2.01 MB
Microsoft Office document icon penize_-_pracovni_list.doc850 KB
cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky