Já, Ty a Oni - divadlem fórum proti předsudkům

Nabízíme studentům a učitelům z Písku, Ostravy a Prahy možnost navštívit divadelní představení v rámci projektu Já, Ty a Oni - divadlem fórum proti předsudkům. Jedná se o projekt, který běží od 1. dubna 2015 do konce března 2016.

Pokud byste se chtěli se svými studenty přijít podívat na divadelní představení a seznámit se tak s jedinečnou metodou divadla fórum, kde se diváci na chvíli stávají také herci a pomáhají tak kreativně řešit problémy různých forem útlaku, kontaktujte nás - kontakt najdete v závěru článku.

Podrobné informace o projektu, včetně fotografií a dalších odkazů, najdete ZDE. Plakát si prohlédněte ve fotogalerii pod článkem.

Skupina z Písku (hraje se v Městské knihovně, Písek)
My (všichni) školou povinní?
Robert je studentem prvního ročníku střední školy a žije společně s maminkou a dvěma mladšími sestrami. Je první z rodiny, kdo začal studovat na střední škole. Celá rodina velmi prožívá Robertův nástup do školy a jsou na něj patřičně hrdí. Ve škole se ale Robert dostává do situací, které ho staví do role agresora. Jak to s Robertem asi dopadne? A mohlo by to případně dopadnout i jinak?

Skupina z Ostravy (hraje se v divadle Stará Aréna, Ostrava)
Kalrs of Ostrava
Skupina lidí z Ostravy se ptá, co můžeme společně udělat proto, abychom skončili s latentním rasismem v naší společnosti. Kde se bere strach? Kde pocit nadřazenosti? A kdo z toho všeho vlastně těží?

Skupina z Prahy (hraje se v Rock Café, Praha)
Animovaný sen
Skupina složená z představitelů asijských komunit a jejich přátel a spolužáků vypráví příběh o jednom snu i o tom, jak trnitá může být cesta k jeho naplnění.

Vstupné pro školy je zdarma. Vhodné pro studenty 2. stupně ZŠ a  SŠ.

Co je divadlo utlačovaných?
Divadlo utlačovaných má za cíl bojovat se společenskými jevy, jako jsou manipulace, šikana, předsudky a rasismus. Představení vznikají na základě práce s těmito tématy útlaku a jsou postavena na reálných zážitcích (ne)herců. Po zhlédnutí vlastní hry následuje krátká diskuze a divácké intervence, které se snaží změnit přístup hlavního hrdiny k problému, a tím ho vyřešit. Stírá se tak hranice mezi divákem a hercem, mezi já a ty.

Kristýna Hlavatá
Antikomplex, z. s.
Vyšehradská 49
128 00 Praha 2
hlavata@antikomplex.cz
+420 777 077 701
+420 221 979 212

 

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!