Já, Ty a Oni - divadlem fórum proti předsudkům

Nabízíme studentům a učitelům z Písku, Ostravy a Prahy možnost navštívit divadelní představení v rámci projektu Já, Ty a Oni - divadlem fórum proti předsudkům. Jedná se o projekt, který běží od 1. dubna 2015 do konce března 2016.

Pokud byste se chtěli se svými studenty přijít podívat na divadelní představení a seznámit se tak s jedinečnou metodou divadla fórum, kde se diváci na chvíli stávají také herci a pomáhají tak kreativně řešit problémy různých forem útlaku, kontaktujte nás - kontakt najdete v závěru článku.

Podrobné informace o projektu, včetně fotografií a dalších odkazů, najdete ZDE. Plakát si prohlédněte ve fotogalerii pod článkem.

Skupina z Písku (hraje se v Městské knihovně, Písek)
My (všichni) školou povinní?
Robert je studentem prvního ročníku střední školy a žije společně s maminkou a dvěma mladšími sestrami. Je první z rodiny, kdo začal studovat na střední škole. Celá rodina velmi prožívá Robertův nástup do školy a jsou na něj patřičně hrdí. Ve škole se ale Robert dostává do situací, které ho staví do role agresora. Jak to s Robertem asi dopadne? A mohlo by to případně dopadnout i jinak?

Skupina z Ostravy (hraje se v divadle Stará Aréna, Ostrava)
Kalrs of Ostrava
Skupina lidí z Ostravy se ptá, co můžeme společně udělat proto, abychom skončili s latentním rasismem v naší společnosti. Kde se bere strach? Kde pocit nadřazenosti? A kdo z toho všeho vlastně těží?

Skupina z Prahy (hraje se v Rock Café, Praha)
Animovaný sen
Skupina složená z představitelů asijských komunit a jejich přátel a spolužáků vypráví příběh o jednom snu i o tom, jak trnitá může být cesta k jeho naplnění.

Vstupné pro školy je zdarma. Vhodné pro studenty 2. stupně ZŠ a  SŠ.

Co je divadlo utlačovaných?
Divadlo utlačovaných má za cíl bojovat se společenskými jevy, jako jsou manipulace, šikana, předsudky a rasismus. Představení vznikají na základě práce s těmito tématy útlaku a jsou postavena na reálných zážitcích (ne)herců. Po zhlédnutí vlastní hry následuje krátká diskuze a divácké intervence, které se snaží změnit přístup hlavního hrdiny k problému, a tím ho vyřešit. Stírá se tak hranice mezi divákem a hercem, mezi já a ty.

Kristýna Hlavatá
Antikomplex, z. s.
Vyšehradská 49
128 00 Praha 2
hlavata@antikomplex.cz
+420 777 077 701
+420 221 979 212

 


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky