Projekt Staň se diplomatem!

Staň se diplomatem!

Rádi bychom Vás touto cestou upozornili na projekt „Staň se diplomatem!“. Tuto akci pořádá Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), přední česká nevládní organizace zabývající se vzděláváním a výzkumem v oblasti mezinárodního dění. Pod hlavičkou XXII. ročníku Pražského studentského summitu na podzim 2016 poprvé proběhne několik regionálních simulací jednání Rady bezpečnosti Organizace spojených národů. V každém kraji se simulace zúčastní třicet studentů osmých a devátých tříd základních škol a víceletých gymnázií, kteří si tímto způsobem rozšíří své vědomosti o fungování mezinárodních organizací a o jejich roli v mezinárodním dění. Začínáme 4. října 2016 v Moravskoslezském kraji. Dalšími kraji, do kterých Studentský summit zavíta, budou kraje Jihomoravský, Plzeňský a Pardubický.

Regionální simulace v rámci projektu Staň se diplomatem! se pro žáky 8. a 9. tříd (nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) z Moravskoslezského kraje bude konat v úterý 4. října 2016. Akce proběhne v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje od 9:30 do 16:30.

Simulace potrvá celý den a bude rozdělena na dvě části. Během dopolední části budou žákům interaktivní formou poskytnuty základní informace o výzvách, se kterými se mezinárodní společenství potýká. Představíme Organizaci spojených národů a její nejdůležitější orgány. Zvláštní důraz bude kladen na seznámení se činnosti Rady bezpečnosti OSN a její role při řešení mezinárodních konfliktů. V odpolední části se pak žáci vžijí do role diplomatů jednajících v Radě bezpečnosti OSN. Ve dvou skupinách po patnácti účastnících zasednou v tomto simulovaném orgánu a pokusí se na základě informací z dopoledních přednášek a připravených materiálů vyřešit konkrétní mezinárodní konflikt.

Akce je pořádána za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V Moravskoslezském kraji bude akce pořádána ve spolupráci s krajským úřadem, v jehož prostorách se dne 4. října 2016 uskuteční. Projekt budou na místě realizovat členové a spolupracovníci Asociace pro mezinárodní otázky, kteří mají zkušenost s neformálním vzděláváním v oblasti mezinárodních vztahů, kritického myšlení a občanské angažovanosti.

Žáci se na tuto akci přihlašují individuálně na adrese http://studentsummit.cz/regiony, kde rovněž naleznete více informací.
Samozřejmě je možné, aby byli přihlášeni i učitelem či rodičem. Podmínkou účasti je pouze docházka do školy, která sídlí v Moravskoslezském kraji.

Podrobnější informace o projektu Staň se diplomatem! v Ostravě naleznete v přiložených propagačních materiálech, případně kontaktujte organizátory projektu na adrese regiony@amo.cz.

PřílohaVelikost
PDF icon Plakát Ostrava137.71 KB
PDF icon Organizační informace Ostrava226.52 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky