Být v obraze - Média a politika

Nahlédnutí do mediální kuchyně. Cyklus České televize se S. Babčákovou, J. Havelkou a O. Cihlářem. Připravili: K. Strachota, R. Wolák a J. Skalický

Vztah médii a politikou je velmi těsný a má dlouhou historii. V tomto díle pořadu Být v obraze se pokusíme nastínit alespoň jeho základní obrysy. Budeme se snažit popsat vliv, jaký média mají na vnímání politiků a procesu politického rozhodování, zmíníme se o roli mediálních poradců a o tom, zda a proč dnešní politik musí umět komunikovat s médii. Podíváme se také na to, jak se dělá mediální předvolební kampaň a zmíníme se také o výzkumech volebních preferencí a jejich možném vlivu na výsledky voleb. Zastavíme se také u pojmu propaganda a uvedeme si pár příkladů, jak politici propagandisticky využívali či využívají média.

Tento díl pořadu ČT si přehrajte ZDE
 

cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky