Poznejte Evropu!

Doporučte svým žákům knížku ke stažení plnou barevných ilustrací a fotografií. Pojednává o rozmaninostech různých členských zemí EU.

Evropa: krásný světadíl s fascinující historií. Dala světu mnoho slavných vědců, vynálezců, umělců a skladatelů a také oblíbených komiků a úspěšných sportovců. Po staletí Evropu sužovaly války a spory. Avšak posledních přibližně 60 let žijí země tohoto starého kontinentu konečně v míru, přátelství a jednotě a vytvářejí lepší Evropu a lepší svět.

Tato knížka pro děti (přibližně ve věku od 9 do 12 let) vypráví příběh jednoduchým a srozumitelným způsobem. Je plná zajímavých údajů a barevných ilustrací a poskytuje poutavý přehled o Evropě a stručně vysvětluje, co je to Evropská unie a jakým způsobem pracuje

Instituce, která je autorem: Evropská Komise, Generálnỉ ředitelstvỉ pro komunikaci
Autoři: Birte Cordes, Ronald Köhler
Témata: Kultura
Komu je publikace určena: Mládež (přibližně ve věku od 9 do 12 let)
Klíčová slova: dějiny evropského integračního procesu, zeměpis, kultura, učební pomůcka, mladý člověk, Evropa

Nejen tuto příručku si můžete stáhnout v elektronické verzi na webu http://euhrou.cz/eu-pro-ucitele/materialy-do-vyuky-pro-ucitele/  nebo si ji zdarma objednat v tištěné podobě v knihovně Evropského domu na emailu: knihovna@evropskydum.cz.

 

 

PřílohaVelikost
PDF icon na0313541csc_002.pdf18.09 MB
cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky