R.U.R. WELCOME

Anotace:

Tzv. umělá inteligence a její využití se dříve či později stane předmětem politických debat i politického boje. V aktivitě vhodné do hodin politologie, ale i literatury žáci pracují s veřejnou sebeprezentací politických stran (aktuální parlamentní a tři mimoparlamentní, ale výrazně profilované) a na jejím základě přemýšlejí o tam, jak deklarované principy a hodnoty plus snaha o získání a udržení voličských hlasů ovlivní v budoucnu reakce politiků na zásadní technologickou změnu. A je to dost legrace.

Lekce vznikla na základě přednášky Davida Grudla: Kdopak by se AI bál?

David Grudl: Kdopak by se AI bál?

Není současný boom kolem AI jen bublina? Není lepší zachovat chladnou hlavu a počkat, až se to celé přežene? Co je vlastně dnes v oblasti umělé inteligence možné? Jaké rizika nám hrozí? Jak ji naopak můžeme využít ve svůj prospěch?
David Grudl je programátor, publicista a školitel. Věnuje se popularizaci umělé inteligence a tvoří web www.umeligence.cz

YouTube video: 
David Grudl: Kdopak by se AI bál?
David Grudl: Kdopak by se AI bál?
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky