Evropa ve 12 lekcích

Stáhněte si do svého počítače výukovou publikaci o EU z přílohy tohoto článku.

Publikace odpovídá na následující otázky:

Jaký je smysl Evropské unie? Proč a jak vznikla? Jak funguje? Co už udělala pro své občany a jaké problémy řeší v současné době? Může EU i v době globalizace úspěšně konkurovat jiným ekonomickým mocnostem a zachovat si svou sociální úroveň? Jakou roli bude mít Evropa na světové scéně v následujících letech? Kde budou její hranice? A jaká budoucnost čeká euro?

To jsou jen některé z otázek, kterými se zabývá Pascal Fontaine, autor populární příručky Evropa ve 12 lekcích. Pascal Fontaine je bývalý spolupracovník Jeana Monneta a profesor v Institutu politických studií (Institut ďÉtudes Politiques) v Paříži.

Tato publikace je součástí edice „Politiky Evropské unie“, která vysvětluje, čemu se EU v různých oblastech věnuje a jakého pokroku zatím dosáhla

Instituce, která je autorem:
Evropská Komise,
Generální ředitelství pro komunikaci

Autor / autoři:
Pascal Fontaine

Témata:
Činnosti Evropské unie,
Budování Evropy

Komu je publikace určena:
Široká veřejnost

Klíčová slova:
činnost ES, evropská integrace, celní území ES, politika Společenství, prohlubování Evropské unie, kampaň na získání veřejnosti, Evropská unie, evropská spolupráce, Evropská politická spolupráce, občan Společenství, Evropská společenství, dějiny evropského integračního procesu, vize Evropy, euro, společný trh, volný pohyb osob, volný pohyb pracovníků, policejní spolupráce EU, právo Evropské unie, vnější vztahy Evropské unie, členský stát EU

Materiály byly poskytnuty s laskavým svolením Zastoupení Evropské komise v ČR. Jejich stránky naleznete ZDE

PřílohaVelikost
PDF icon evropa_ve_12_lekcich.pdf3.25 MB
cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky