Hello Czech Republic - Doma v nové zemi

META, o.p.s. – Společnost pro příležitosti mladých migrantů nabízí příručku pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ.

Příručka obsahuje třináct aktivit pro práci s tématy uprchlictví, identity, předsudky, stereotypy či zajištění bezpečného prostředí ve škole. Její součástí je komiks Jednou se zase setkáme, Sanam a krátký film Šádí. Komiks a film přibližují na skutečném příběhu situaci uprchlíků přicházejících do Evropy.

Příručka pro pedagogy Hello Czech Republic - Doma v nové zemi ke stažení ZDE.

Komiks Jednou se zase setkáme, Sanam ke stažení ZDE.

Film Šádí je k dispozici na YouTube ZDE a serveru Uloz.to ZDE. Heslo pro stažení filmu na uloz.to je sadi123.

Metodická příručka Hello Czech Republic - Doma v nové zemi je určena zejména pedagogům ZŠ a SŠ, kteří pracují s tématy uprchlictví, identita, předsudky, stereotypy či zajištění bezpečného prostředí ve škole. Příručka obsahuje třináct aktivit. Její součástí je komiks Jednou se zase setkáme, Sanam a krátký film Šádí.

Leták k výukovým materiálům s tématem uprchlictví naleznete ZDE.

Aktivity byly pilotovány na vybraných školách v ČR a zároveň zkoušeny na dvoudenním workshopu pro pedagogy. Workshopy pro pedagogy budou pokračovat v průběhu příštího roku v různých regionech ČR. Materiály vznikly v rámci kampaně Hello Czech Republic. Kampaň byla podpořena UNHCR v České republice.
 

cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky